646
198657

VAGNSUR. Empire, 1800-talets början.

Utropspris
8 000 - 12 000 SEK
759 - 1 140 EUR
869 - 1 300 USD
Klubbat pris

Förgylld brons. Reliefdekor av blomstergirlander. Vitemaljerad urtavla. Urverk och bakstycke märkta "42394". Höjd 18 cm.

Proveniens

The Gunnar Jacobson Collection. See lot 1144.