659
203314

SMÖRASK MED LOCK. Älvdalen, 1800-talets början. Empire.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 160 - 1 450 EUR
1 330 - 1 660 USD
Klubbat pris
15 000 SEK

Orrloksporfyr. Lockknopp av förgylld mässing. Diam 12,5 cm.

Förgyllning sliten.