661
186399

SMÖRASK MED LOCK. Älvdalen, 1800-talets början. Empire.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 160 - 1 450 EUR
1 330 - 1 660 USD
Klubbat pris
15 000 SEK

Möjligen Rödrot-granit. Lockknopp i form av fågeln av förgylld brons. Diam 12,5 cm.

Nagg, spricka.

Proveniens

Mariedal, Västergötland.