679
197425

ELDHUNDAR, ett par. Frankrike, 1800-talets början. Empire.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 420 - 1 900 EUR
1 630 - 2 170 USD
Klubbat pris
28 000 SEK

Förgylld och patinerad brons. Liggande lejon på sockel med vapentrofé. Längd 25, höjd 28 cm. (2)

Ursprungligen med ringar i lejongap.