Madeleine Pyk – en samling F769
707
179999

FAT, av Gudmund Östling, Vimmerby 1771. Rokoko.

Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
475 - 570 EUR
545 - 654 USD
Klubbat pris

Tenn. Sex-pass. Märkt undertill "Alb. Löfgren 173". Diam 32 cm.

Lagningar.

Proveniens

Bukowskis vårauktion 1960 nr 365, Framlidne civilingenjören Albert Löfgrens berömda tennsamling, katalognr 1159.