707
179999

FAT, av Gudmund Östling, Vimmerby 1771. Rokoko.

Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
439 - 527 EUR
466 - 560 USD
Klubbat pris

Tenn. Sex-pass. Märkt undertill "Alb. Löfgren 173". Diam 32 cm.

Lagningar.

Proveniens

Bukowskis vårauktion 1960 nr 365, Framlidne civilingenjören Albert Löfgrens berömda tennsamling, katalognr 1159.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

564. Sven Jonson, "Ros och akvileja".
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
Budhistorik
36 000

ditt bud
Aktuellt bud:
36 000 SEK