727
195900

VÄVD TAPET. Gobelängteknik. 264 x 438,5 cm. Flandern 1600-tal.

Utropspris
75 000 - 100 000 SEK
6 540 - 8 720 EUR
6 840 - 9 120 USD
Klubbat pris
110 000 SEK

Verdure - polykromt landskap med fåglar, blommor, träd, ruin och i fonden stort slott med fontän. Bård med blomsterurnor och blomställningar. Delvis fodrad.

Kompletteringar. Något ställvis hårt slitage, något smutsig, lagningar, smärre skador och hål. Den övre bården obetydligt beskuren.