742
196577

SEMIANTIK ISFAHAN FIGURAL. 198 x 137,5 cm.

Utropspris
9 000 - 11 000 SEK
785 - 959 EUR
821 - 1 000 USD
Klubbat pris
16 000 SEK

Kamelhårsfärgad botten med djur, fåglar och blommande träd i landskap. Blå nisch med påfåglar och blommor. Vinröd huvudbård med hjortar, apor, träd, blommor och fåglar.

Obetydligt slitage, smärre fläckar. Baksidan med obetydliga malskador, långsidorna med trampveck, kortsidorna med smärre lagningar.