77
194454

Oscar Törnå

(Sverige, 1842-1894)
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
887 - 1 330 EUR
926 - 1 390 USD
Klubbat pris
15 500 SEK
Oscar Törnå
(Sverige, 1842-1894)

Blommande fruktträd

Signerad Oscar Törnå och daterad Hamra juni 1879. Duk 42 x 62 cm.

A tergo ytterligare ett motiv med träd.

Formgivare