777
182297

SEMIANTIK TURKISK/INDISK SANNOLIKT. 753,5 x 436 cm.

Utropspris
75 000 - 100 000 SEK
7 270 - 9 690 EUR
8 320 - 11 100 USD
Klubbat pris
160 000 SEK

Närmast yttäckande benvit medaljong och mörkblått ramverk med polykromt mille fleurs-mönster. Bred terrakottafärgad huvudbård med blomställningar och -rankor.

Obetydligt slitage, något smutsig, fläckar, litet hål, obetydliga skador och lagningar. En långsida med smärre trampveck.

Proveniens

Mälsåkers slott.