783
188715

ANTIK/SEMIANTIK VÄSTANATOLISK. 153,5 x 115,5 cm.

Utropspris
20 000 - 22 000 SEK
1 900 - 2 090 EUR
2 170 - 2 390 USD
Klubbat pris
19 000 SEK

Rött bönefält med ampel och ljusblå bönenisch med stiliserade blomrankor. Bred mörkblå huvudbård med palmettranka. I s.k. transylvansk tradition.

Ställvis slitage, smärre fläckar, obetydliga lagningar. Sidorna med obetydliga skador.

Tilläggslista

Obetydliga lagningar.