810
201807

KAFFESERVIS, 4 delar, Österrike-Ungern, 1800-tal.

Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 180 - 2 620 EUR
2 280 - 2 740 USD
Klubbat pris
18 000 SEK

Invändigt förgyllda. Päronformad kanna med driven och ciselerad dekor av blomrankor. Svängda benhandtag. Kaffekannans höjd 25 cm, total vikt 1 687 g.