822
200628

GRÄNNKANNA, av Diedrich Schvart, Karlskrona 1808. Sengustaviansk.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
383 - 575 EUR
433 - 650 USD
Klubbat pris
2 000 SEK

Invändigt förgylld. Kaskformad, på rund hög fot. Uppsvängt, räfflat handtag. Höjd 16,5 cm.

Liten lagning vid foten.