858
192828

Dosa, guld 18 K. Stämplad SG under krona. Sverige, 1800-talets förra hälft.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 910 - 2 390 EUR
2 170 - 2 710 USD
Klubbat pris
18 000 SEK

Franska kontrollstämplar. Rektangulär. Guillocherad dekor omgiven av graverade bladrankor. Längd 9 cm, vikt 120 g.

Lagningar.