86
202994

Nils Kreuger

(Sverige, 1858-1930)
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 320 - 7 100 EUR
5 560 - 7 410 USD
Klubbat pris
60 000 SEK
Nils Kreuger
(Sverige, 1858-1930)

En byggnadsplats (vid Heleneborgsgatan)

Signerad N. Kreuger och daterad 1924. Pannå 60 x 65 cm.

Proveniens

Tidigare i Gidion Ericssons samlingar.

Münchner Secession.