931
199301

COLLIER/MEDALJONG, svart emalj och naturliga pärlor. 1880-tal.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
532 - 710 EUR
556 - 741 USD
Klubbat pris
19 000 SEK

18k guld. Total vikt 70,5 g. Kedjans l. 47 cm. Glas insida för foto. I originaletui.

Små bucklor baksida medaljong.

Tilläggslista

1880-tal eller möjligen 1930-tal.
1880's or possibly 1930's.