206124

110. IVAN IVARSON, "Stilleben med blommor i vas".

Signerad Ivan Ivarson och daterad -27. Duk 59,5 x 45 cm.

Följerätt
Nej
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK/4 343 - 5 428 EUR
Slutpris (inkl. köparprovision)

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Göteborgs Konstmuseum, "Ivan Ivarson", 15 maj - 31 augusti 1975, kat nr 16.
Sverigens Allmänna Konstförening, Konstakademien, Stockholm, "Ivan Ivarson", 6-28 september 1975, kat nr 16.

Övrigt

Intyg av Arne Stubelius a tergo.