430
205529

JOSEF FRANK, matbord, Firma Svenskt Tenn, modell 771.

Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1 570 - 1 740 EUR
1 640 - 1 830 USD
Klubbat pris
33 000 SEK
Eva Seeman
Eva Seeman
Chefsspecialist, modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 69

Pyramidmahogny, smal kantrand av buxbom, fällbara stödben. Brännstämplat Josef Frank Svenskt Tenn. Diameter 130 cm, total längd 280 cm inkl 3 iläggsskivor à 50 cm, höjd 72 cm.

Obetydligt slitage, obetydligt värmefläck.