564
214044
OKÄND FORMGIVARE sannolikt ej Boet, barskåp, 1940-tal.

Grönt läder, beslag och pärlspik av mässing, två dörrar med bakomliggande barinredning, upptill glasskiva med dekor av frostade ränder. Bredd 85 cm, djup 43,5 cm, höjd 114,5 cm. Nyckel finns.

Slitage.

Utropspris:

10 000 - 12 000 SEK

1 086 - 1 303 EUR

Klubbat pris:
50 000 SEK
Tilläggslista

Okänd formgivare, sannolikt ej Boet.

Kontakta specialist
Eva Seeman
Eva Seeman
Ansvarig specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)8 614 08 31