736
229620

ULRICA HYDMAN-VALLIEN, glasskulptur, Kosta Boda 1986.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 060 - 1 320 EUR
1 110 - 1 380 USD
Klubbat pris
16 000 SEK

Malou Haglund
Malou Haglund
Värderingsman
+46 (0)727 33 27 20

Balusterformad i blåtonat glas med målad dekor i färger. Signerad Ulrica HV 310860098. Höjd inklusive blåmålad metallsockel 72 cm. Medföljande bemålad piedestal Höjd 100 cm, numrerad 310860098.

Sprickor, tillverkningsdefekter.