755
200078

FULVIO BIANCONI & PAOLO VENINI, näsduksskål, "Fazzoletto", Venini, Murano, Italien 1950-tal.

Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
287 - 383 EUR
325 - 433 USD
Klubbat pris
2 000 SEK
Eva Seeman
Eva Seeman
Chefsspecialist, modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 69

Trådmönster i vitt mot klar fond. Etsad signatur venini murano ITALIA. Höjd 21,5 cm.

Fotnagg.