782
223716

MELA ANDERBERG, vas, Rörstrand, jugend, ca 1900.

Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
382 - 478 EUR
434 - 542 USD
Klubbat pris
3 000 SEK
Eva Seeman
Eva Seeman
Chefsspecialist, modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 69

Porslin, delvis med genombruten reliefdekor av blommor. Signerad 60349 Rörstrand MA. Höjd 23 cm.

Liten fotnagg, möjligen från tillverkning.