8
223518

Axel Nilsson

(Sverige, 1889-1981)

AXEL NILSSON. Signerad Axel Nilsson. Akvarell.

I parken. 11 x 18,5 cm.

Inga anmärkningar. Ej undersökt ur glas.

Utropspris:

8 000 - 10 000 SEK

869 - 1 086 EUR

Klubbat pris:
Tilläggslista

Inköpt av säljaren på auktionen 1967 när Marta Nilssons kvarlåtenskap såldes.