848
211172

HANS HEDBERG, burk med lock samt vas, Biot, Frankrike.

Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
382 - 478 EUR
434 - 542 USD
Klubbat pris
4 000 SEK

Eva Seeman
Eva Seeman
Chefsspecialist, modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 69

Starkeldsfajans, spräcklig glasyr i rött, grönt och brunt. Signerade HHg. Höjd 11 och 21 cm, diameter 18 cm.

Locket med ristade siffror och glasyrkrackelyr. (2)