Vårens Moderna 560

923 föremål
925. MATTA. "Salerno grå" ("Kristianstad"). Rölakan. 470,5 x 277 cm.
Klubbat pris
150 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
929. MATTA. "Falurutan, grön Fabiola". Rölakan. 261 x 185,5 cm.
Klubbat pris
36 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
931. MATTA. Rölakan. 490 x 305,5 cm. Signerad TPB (Textilatelier Polly Björkman).
Klubbat pris
70 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
932. MATTA. Rölakan. 257 x 164 cm. Signerad S. Sverige omkring 1950-60-tal.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
933. MATTA. Rölakan. 302 x 204 cm. Signerad SH ISN (Svensk Hemslöjd).
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
935. MATTA. Rölakan. 302 x 192 cm. Signerad IS (Sannolikt Ingegerd Silow).
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
936. GALLERIMATTA. Rölakan. 252 x 85,5 cm. Signerad IS (Ingegerd Silow).
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
937. MATTA. Rölakan. 271,5 x 197 cm. Komponerad av Anny Åhlander.
Klubbat pris
6 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
938. MATTA. ”Lyktor”. Rölakan. 255 x 190 cm. Signerad JJ.
Klubbat pris
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
940. MATTA. Rölakan. 418,5 x 150 cm. Eva-Lisa Nordin 1979.
Klubbat pris
31 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
942. MATTA. "Schackrutig, brun". Reliefrya. 239 x 134,5 cm.
Klubbat pris
23 000 SEK
Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
943. VÄVD TAPET. Gobelängteknik. 147 x 189,5 cm. Signerad roger bezombes.
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK