182
207188

James Rosenquist

(USA, 1933-2017)
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
2 650 - 3 090 EUR
2 760 - 3 220 USD
Klubbat pris
25 000 SEK

James Rosenquist
(USA, 1933-2017)

"Electrical Nymphs on a Non-Objective Ground"

Färglitografi på plastlaminat uppfordrat på plywood, 1984, signerad med silverpenna 14/30, tryckt och utgiven av ULAE, Inc. 101,6 x 101,6 cm.

Glenn 203.