201
236827

Stephen Shore

(USA, Född 1947)
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 530 - 4 410 EUR
3 680 - 4 600 USD
Klubbat pris
32 000 SEK

Karin Aringer
Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst
+46 (0)702 63 70 57
Stephen Shore
(USA, Född 1947)

"5th Street and Broadway, Eureka, California, September 2, 1974"

Signerad Stephen Shore och numrerad 43/50 a tergo. C-print, bildyta 22 x 27,5 cm. Bladstorlek 27,7 x 32,7 cm.

Tilläggslista

Införselmoms

Stephen Shore, Stephan Schmidt-Wulffen och Lynne Tillman, "Stephen Shore: Uncommon Places", 2004, avbildad samt avbildad omslag.
Stephen Shore, S. Schmidt-Wulffen och L. Tillman, "Stephen Shore: Uncommon Places. The Complete Works", 2005, avbildad omslag samt sid 92.

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

380. Andreas Eriksson, "Fröställning".
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
19 000

ditt bud
Aktuellt bud:
19 000 SEK