201
236827
Stephen Shore
(Född 1947)

"5th Street and Broadway, Eureka, California, September 2, 1974"

Signerad Stephen Shore och numrerad 43/50 a tergo. C-print, bildyta 22 x 27,5 cm. Bladstorlek 27,7 x 32,7 cm.

Utropspris:

40 000 - 50 000 SEK

4 400 - 5 501 EUR

Klubbat pris:
32 000 SEK
Tilläggslista

Införselmoms

Stephen Shore, Stephan Schmidt-Wulffen och Lynne Tillman, "Stephen Shore: Uncommon Places", 2004, avbildad samt avbildad omslag.
Stephen Shore, S. Schmidt-Wulffen och L. Tillman, "Stephen Shore: Uncommon Places. The Complete Works", 2005, avbildad omslag samt sid 92.

Övrigt

Kontakta specialist
Karin Aringer
Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst
+46 (0)8 614 08 57