249
230975
Anton Corbijn
(Född 1955)

"Kurt Cobain, Seattle", 1993

Signerad Anton Corbijn på etikett a tergo. Upplaga 3/3. C-print, perspex, 125 x 125 cm.

Utropspris:

180 000 - 200 000 SEK

19 802 - 22 002 EUR

Klubbat pris:
Tilläggslista

Signerad Anton Corbijn på etikett a tergo.

Proveniens

Torch Gallery, Amsterdam.

Bernd Skupin, "Anton Corbijn Werk", Utställningskatalog Groninger Museum, Nederländerna, 2000. Avbildad i färg helsida sid 35.

Kontakta specialist
Karin Aringer
Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst
+46 (0)8 614 08 57