280
235046

Nobuyoshi Araki

(Japan, Född 1940)
Utropspris
45 000 - 50 000 SEK
3 920 - 4 360 EUR
4 110 - 4 560 USD
Klubbat pris
37 000 SEK

Karin Aringer
Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst
+46 (0)702 63 70 57
Nobuyoshi Araki
(Japan, Född 1940)

Ur serien "Erotos", 1992-93

Signerad Nobuyoshi Araki a tergo. Silvergelatinfotografi, bildyta 45 x 58 cm.

Proveniens

Galeria Ars Futura, Zürich.

Nobuyoshi Araki, "Erotos", 1993, avbildad.