"Trappan"
Signerad Jens Fänge och daterad 2002 a tergo. Duk 112 x 103 cm.
Galleri Arnstedt & Kullgren, Östra Karup, 2002.
Jens Fänge mfl, "Jens Fänge", 2005, avbildad på helsida i färg bild nr 13.
En mindre version av denna målning hänger på Borås Konstmuseum.