415
229103
Anders Widoff
(Född 1953)

Ur "Opera" nr 38

Signerad Widoff samt signerad Anders Widoff och daterad 1987 a tergo. Duk 200 x 64 cm.

Utropspris:

180 000 - 200 000 SEK

19 802 - 22 002 EUR

Klubbat pris:
150 000 SEK
Tilläggslista

Galleri Heer, Oslo, 1987.
Galleri Svenska Bilder, Stockholm, 1987.
Galleri Leger, Malmö, 1988.
Metronòme, Barcelona/ Palacio de Sastagò, Zaragossa/ Sala Parpallo, Valencia, "4 Artistas, 4 Meidas", 1988-89.
Liljevalchs Konsthall, Stockholm, "Anders Widoff, (att) bära sig", 2005.

Galleri Heer, Oslo, 1987.
Galleri Leger, Malmö, 1988.

Kontakta specialist
Karin Aringer
Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst
+46 (0)8 614 08 57