"Allen Ginsberg och Charles Bukowski"
Signerad Jockum och daterad -97. Blandteknik, collage på papper 26 x 22 cm.
SWE Reklambyrå, "Vem bryr sig.", 2006. Avbildad i färg, bild nr 52.
Bilden publicerades för första gången i DN På stan där den utgjorde illustration till en skivrecension. Den har även publicerats i den unika trycksaken "Vem bryr sig." som endast gjordes i 3 000 exemplar och innehöll 77 musikillustrationer av Nordström, gjorda mellan 1997 och 1999.