10
239088

Anna Palm de Rosa

(Sverige, 1859-1924)
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 750 - 7 660 EUR
6 500 - 8 670 USD
Klubbat pris
Anna Palm de Rosa
(Sverige, 1859-1924)

Panoramavy över Stockholms slott

Signerad Anna Palm och daterad Stockholm 1891. Akvarell, täckvitt och blyerts 24,5 x 77 cm.