10
239088

Anna Palm de Rosa

(Sverige, 1859-1924)
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 400 - 7 190 EUR
5 690 - 7 590 USD
Klubbat pris
Anna Palm de Rosa
(Sverige, 1859-1924)

Panoramavy över Stockholms slott

Signerad Anna Palm och daterad Stockholm 1891. Akvarell, täckvitt och blyerts 24,5 x 77 cm.