100
233181

Carl Fredrik Hill

(Sverige, 1849-1911)
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 320 - 1 760 EUR
1 400 - 1 870 USD
Klubbat pris
Carl Fredrik Hill
(Sverige, 1849-1911)

"Revolutionsscen II" (Striden framför Saint-Roch)

Tusch 13 x 20,5 cm.

Proveniens

Bukowskis Internationella vårauktion, maj 2002, kat nr 69.

"Färg och Form", Stockholm, "C.F. Hill-utställningen (från sjukdomstiden)", maj 1943.

Formgivare

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

247. Axel Einar Hjorth, bord, "Utö", Nordiska Kompaniet 1930-tal.
Utropspris
150 000 - 200 000 SEK
Budhistorik
230 000

ditt bud
220 000

ditt bud
210 000

ditt bud
200 000

ditt bud
195 000

ditt bud
190 000

ditt bud
185 000

ditt bud
180 000

ditt bud
175 000

ditt bud
170 000

ditt bud
165 000

ditt bud
160 000

ditt bud
155 000

ditt bud
150 000

ditt bud
145 000

ditt bud
140 000

ditt bud
135 000

ditt bud
Aktuellt bud:
230 000 SEK