1011
239346

BROSCH, baguette- och briljantslipade diamanter, tot. ca 9 ct, samt smaragder. 1970-tal.

Utropspris
65 000 - 70 000 SEK
5 670 - 6 100 EUR
5 930 - 6 390 USD
Klubbat pris

18k vitguld. Franska stämplar. Kvalitet ca G-H/VVS-VS. Smaragddelen avtagbar. Diam. 5,5 cm.