1225
240215

FICKUR, Urban Jürgensen, Köpenhamn. Duplexgång. Tidigt 1800-tal.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
759 - 949 EUR
869 - 1 090 USD
Klubbat pris
23 000 SEK

Silver. Chip i kanten på urtavlan. Diam. 59 mm.

Proveniens

Bengt Fredins samling.