1227
240208

FICKUR, Urban Jürgensen & Sönner, Köpenhamn. Sent 1800-tal.

Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
287 - 382 EUR
325 - 434 USD
Klubbat pris
6 500 SEK

18k guld. Urverk, tavla och boett signerade. Innerboett i metall. Diam. 48 mm.

Proveniens

Bengt Fredins samling.