1236
240040

FICKUR, cylindergång, Bouvier, Genève. 1800-talets mitt.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 160 - 1 450 EUR
1 330 - 1 660 USD
Klubbat pris
13 000 SEK

18k guldboett, flerfärgad dekor med inlagda turkoser och rubiner. Lös del i urverket. Diam. 46 mm.

Proveniens

Bengt Fredins samling.