1238
240074

SPINDELUR, London, repousséboett. Tidigt 1700-tal.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 050 - 1 310 EUR
1 100 - 1 370 USD
Klubbat pris
19 000 SEK

18k guld i boett och ytterboett. Urverket sign Jn Gerrard, London. (John Gerrard verksam 1714-ca 1735). Öppningsknapp saknas. Diam. 49 mm.

Proveniens

Bengt Fredins samling.