1241
240258

SPINDELUR, Frankrike, 1700-talets mitt.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
523 - 697 EUR
547 - 730 USD
Klubbat pris
6 500 SEK

Silver. Urverk signerat Agtin Fortin, Paris (Augustin Fortin verksam ca 1752-1772). Diam. 48 mm.

Proveniens

Bengt Fredins samling.