1297
235508

BUDDHA, förgylld koppar. Troligen Qing dynastin med Qian Long sju karaktärers märke.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 420 - 1 900 EUR
1 630 - 2 170 USD
Klubbat pris
27 000 SEK

Sittande på dubbel lotustron med händerna i dharmackra mudra. Höjd 16 cm.

Förgyllningen med slitage.