Madeleine Pyk – en samling F769
1423
200207

URNOR med LOCK, ett par, porslin. Qing dynastin.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
759 - 949 EUR
869 - 1 090 USD
Klubbat pris
6 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Krackelerade ge-glasyr. Höjd 43 cm.

Tre hänklar saknas, ifyllda nagg, en hals med spricka.