1444
207074

TERRIN med LOCK och FAT samt TALLRIKAR, 16 stycken, kompaniporslin, Qing dynastin Qianlong (1735-95).

Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
4 740 - 7 120 EUR
5 430 - 8 140 USD
Klubbat pris
95 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Dekor i famille rosefärger av påfåglar i blommande trädgård. Terrinens längd 36 cm, Terrinfatets längd 38,5 cm, tallrikarnas diameter 21,5 cm.

Mindre skador, lagningar. (17)