178
221197

Axel Petersson Döderhultarn

(Sverige, 1868-1925)
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 230 - 6 980 EUR
5 470 - 7 300 USD
Klubbat pris
62 000 SEK
Axel Petersson Döderhultarn
(Sverige, 1868-1925)

"Auktion"

Grupp bestående av nio figurer. Samtliga signerade Axel Petersson. Flertalet daterade 1918 eller 1919. Även stämpelsignerade. Snidat och delvis bemålat trä. Höjd 25-36,5 cm.