Arne Jones E1299
22
241448

Carl Johansson

(Sverige, 1863-1944)
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
2 850 - 3 320 EUR
3 260 - 3 800 USD
Klubbat pris
25 000 SEK

Carl Johansson
(Sverige, 1863-1944)

Insjölandskap med metande gosse

Signerad Carl Johansson och daterad Bollnäs -88. Duk 61,5 x 91 cm.

Formgivare

Representerad på Nationalmuseum och Konstakademin i Stockholm.