253
234319

SEMIANTIK KASHGAI. 194 x 129 cm samt ca 3 cm randig slätväv per kortsida.

Utropspris
7 000 - 9 000 SEK
610 - 785 EUR
639 - 821 USD
Klubbat pris
11 500 SEK

Mörkbrun botten med vertikalt sammanhängande polykroma hel- och halvmedaljonger, lejon, fåglar, boteh- och blommönster. Benvit huvudbård med boteh-, blom- och rankmönster.

Något ställvis hårdare slitage, fläckar, obetydliga lagningar.