255
210520

ANTIK KAZAK sannolikt. 218,5 x 100 cm.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 440 - 1 920 EUR
1 630 - 2 170 USD
Klubbat pris
15 500 SEK

Rödmelerad botten med polykroma stiliserade blommor, medaljonger, bönenisch och datering 1330. Gul huvudbård med växtranka.

Något ställvis hårt slitage, fläckar, smärre lagningar.