257
228886

SEMIANTIK SILKE KESHAN. 334 x 223,5 cm.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 050 - 1 310 EUR
1 100 - 1 370 USD
Klubbat pris
29 000 SEK

Kamelhårsfärgad botten med polykroma medaljonger, träd, fåglar och blommor. Röd huvudbård med kartuscher med landskapsscener med hjortar, fåglar, träd och blommor.

Något ställvis hårt slitage, något smutsig, fläckar, ställvis skör. Sidorna med trampveck och smärre skador, en kortsida saknar några knutrader.