269
232522

MATTA. semiantik Keshan. 199,5x135.

Utropspris
9 000 - 10 000 SEK
785 - 872 EUR
821 - 912 USD
Klubbat pris

Röd botten med polykroma blommor, fåglar, landskapsmedaljonger och hörnornament. Mörkblå huvudbård med fåglar och blomranka.

Obetydligt slitage, fläckar, liten lagning. Långsidorna med trampveck, kortsidorna med obetydliga skador.