281
227542

SEMIANTIK SAROUK/FERAGHAN. 588 x 368,5 cm.

Utropspris
100 000 - 150 000 SEK
8 720 - 13 100 EUR
9 120 - 13 700 USD
Klubbat pris

Mörkblå botten med stora polykroma blomställningar och blommande grenar. Röd huvudbård med träd, palmetter och blommor.

Beskuren och ihopsatt. Obetydligt slitage, fläckar, smärre lagningar, ställvis påmålad. En kortsida saknar några knutrader.